Jesteś tutaj: Mainpage >> Hereditas minariorum >> O Czasopiśmie
zmień na polski
change to english

Aktualności

Cele i zakres tematyczny

Archiwum

Zasady Publikacji

Redakcja

Napisz do Nas

Hereditas Minariorum jest rocznikiem i czasopismem wielojęzycznym – podstawowymi językami są polski i angielski, materiały przygotowane w innych językach przyjmujemy po konsultacji z autorami. Zamieszczamy materiały dotyczące wszystkich aspektów dziedzictwa i historii górnictwa, zarówno krajowego, jak też europejskiego i światowego, w odniesieniu do górniczej działalności w starożytności, średniowieczu oraz w okresie nowożytnym, w tym w czasach najnowszych.

Szeroko zarysowana misja Wydawnictwa obejmuje zarówno stworzenie platformy wymiany myśli i prezentacji wyników badań dla przedstawicieli różnych gałęzi nauki, jak też umożliwia ukazanie istotnych dla naszego środowiska informacji, przedstawicielom przemysłu, muzealnictwa, władz lokalnych, przedstawicielom podziemnych tras turystycznych i innym osobom zajmującym się tą problematyką. W związku z tym przyjmujemy do druku następujące materiały:

pisane i publikowane wg zasad przedstawionych w zakładce Zasady publikacji. Czasopismo Hereditas Minariorum drukowane jest przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej, pełne wersje poszczególnych wydań, w postaci plików .pdf, dostępne są on-line na stronie


Obsługa Strony: Bartosz Zagożdżon